KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8838096
*
nr 883 8096
Veikko Aaltona
(1910-1990), Finland
Blandteknik, Veikko Aaltona (1910-1990), 1975, "Teatermasker", 50x30
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 mars 2014
kl 19:02:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 17:39:30
1
100 kr
19/3 22:50:18
2
Vinnande bud
20/3 11:58:08
3
200 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Läs mer om Veikko Aaltona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk vattenfärg veikko aaltona
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:49
-
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:25
*
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Läs mer om Veikko Aaltona
nr 883 8096
Veikko Aaltona
(1910-1990), Finland
Blandteknik, Veikko Aaltona (1910-1990), 1975, "Teatermasker", 50x30
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 mars 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/3 17:39:30 | 1 | 100 kr |
| 19/3 22:50:18 | 2 | Vinnande bud |
| 20/3 11:58:08 | 3 | 200 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk mÃ¥lare, delvis verksam i Sverige.Läs mer om Veikko Aaltona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk vattenfärg veikko aaltona
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:49 -
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:25



